[Concurs] Voteaza operatorul preferat! (aniversare #underland 2 ani)

Libertate de exprimare in mod democratic

Voteaza operatorul preferat!

Chestionarul s-a închis pe data de 19 Aug 2021, 12:00

intrus (Tiberiu)
0
Niciun vot
AnotherWay (GrumpyCat)
3
6%
punctulPEi (Punctu)
8
15%
Sighet (Sighet)
0
Niciun vot
precious (precious)
0
Niciun vot
zxcpoi ([Alexander])
0
Niciun vot
Christian (Cristi-)
24
46%
Tyronne (julien)
2
4%
Fantasma (Fantasma)
5
10%
BLaCkShaDoW (BLaCkShaDoW)
0
Niciun vot
AIexandru (AIexandru)
0
Niciun vot
andia (andia)
2
4%
equal (wish`)
0
Niciun vot
yellow (yellow)
7
13%
dreamquest (Chard)
1
2%
oZ (`oZ)
0
Niciun vot
Razwan (Razwan)
0
Niciun vot
rdstm (rdstm)
0
Niciun vot
rook (rook)
0
Niciun vot
 
Voturi totale: 52
Avatar utilizator
[Altfel]
Owner & DJ la Radio Underland
Mesaje: 1143
Membru din: 26 Iul 2019, 02:29
Localitate: Piatra-Neamt, RO
Aprecieri oferite: 55
Aprecieri primite: 71

Re: [Concurs] Voteaza operatorul preferat! (aniversare #underland 2 ani)

Mesaj de [Altfel] »

Simt nevoia sa fac o precizare importanta, deoarece in ultimele zile am primit cateva mesaje referitor la evolutia voturilor.
In primul rand, in calitate de organizatori, atat eu cat si Lampa ne-am asumat de inceput faptul ca voturile sunt anonime si cei pe care ii votam este posibil sa aiba sanse sa castige sau NU. Am dorit un concurs cat mai transparent si corect si asta avem. Eu personal aprob conturile noi de pe forum, ca sa ma asigur ca sunt persoane reale, iar conturile deja existente sunt persoane reale, verificate anterior.
Acum daca este sa trecem la subiect, observ ca unii isi doresc sa castige mai mult decat altii si este normal. Incalca regulile daca isi fac "campanie"? Nu. Ar putea face oricine asa ceva? Evident! Eu personal as face asta daca as vedea ca cineva isi convoaca prietenii ca sa ma depaseasca, pentru ca nici mie nu imi place sa pierd si as avea destui prieteni dispusi sa ma voteze, dar eu nu particip.
In alta ordine de idei, nu tin partea nimanui in acest concurs. Cred ca un pic de competitie nu strica niciodata. Ma dezamageste sa vad ca sunt 95 de profile inregistrate pe forum si doar 31 de voturi in acest moment. Mai sunt 15 zile, adica am ajuns abia la jumate si absolut toti cei inscrisi au inca sanse sa
castige.
Trebuie doar sa vrea.
dreamquest
Mesaje: 245
Membru din: 01 Ian 2020, 17:09
Aprecieri oferite: 5
Aprecieri primite: 62

[Concurs] Voteaza operatorul preferat! (aniversare #underland 2 ani)

Mesaj de dreamquest »

Din pacate, prea mult politica, prea putina actiune ... ca la romani, mentalitate romaneasca, pe furat, pe pacalit ... "hai ca merge", "lasa ca nu se vede", "i'am facut si pe astia" ... si pentru ce ? nici nu conteaza premiul aici in ce consta ... ca vorbim de 1 kg de banane sau 1000 lei, o luna la mare sau in ghena ... se pare ca nu exista principii ... din pacate, nici atunci cand se stie ca unii, nu ca vor sa castige mai mult decat altii ... ci pur si simplu sunt penibili si transforma un concurs decent, o idee buna, inovatoare, intr'un rahat ... asta deranjeaza.
Eu, personal nici nu aveam ce sa caut pe lista de concurenti, deoarece intru destul de rar si nu consider ca as merita vreun vot ... dar e beside the point.

Ideea de baza ramane, atata timp cat se inchid ochii la astfel de "manevre" d'aia suntem cum suntem, atat in virtual cat si in real ...
Eu, personal raman cu un gust amar, inca o data, vis a vis de unele decizii luate la nivel de conducere.

Si, rog sa nu se mai foloseasca expresia: "daca nu va convine, puteti pleca" ... e deja veche, obositoare ... ca atunci cand iti asumi, avand un canal de condus ... nu doar creezi un mediu in care sa se vorbeasca, trebuie sa te asiguri ca se respecta niste reguli de bun simt si nu doar ...si cei care au canal, sa puna mana sa faca in asa fel incat sa pastreze userii, nu sa le spuna: usa e acolo, daca nu va convine ...si sa faca in asa fel incat sa existe certuri cat mai putine, etc (mai putin cazurile in care exista nesimtire).

Cu alte cuvinte, inca o data s'a ajuns la: "binele invinge, sa bagam niste manele, GEN"
Utilizatori care au apreciat postarea lui dreamquest (total 5):
FantasmazmhotyyellowSighetLampa
Iulian
Mesaje: 6
Membru din: 12 Sep 2019, 12:53
Localitate: /var/www/lxs.ro
Aprecieri oferite: 1
Aprecieri primite: 1

Re: [Concurs] Voteaza operatorul preferat! (aniversare #underland 2 ani)

Mesaj de Iulian »

Sa i se taie capul lui Cristi, are influenta!🤣

Nici macar nu l-am votat!
Avatar utilizator
zmhoty
Mesaje: 58
Membru din: 30 Iul 2019, 07:33
Aprecieri oferite: 5
Aprecieri primite: 6

Re: [Concurs] Voteaza operatorul preferat! (aniversare #underland 2 ani)

Mesaj de zmhoty »

Cucu -bau! Ete-ma iar fata cu ironia !As numi acest concurs: "Milogeala dupa voturi". Un concurs "Cel mai preferat dintre operatori" ar trebui sa se desfasoare "transparent", chiar public. Pot vota chiar si doar 3 persoane, atata timp cat votul nu e venit din "milogeala". Cel mai "preferat" trebuie sa exact din preferinta, nu din smiorcaiala :).
Topicul ar trebui schimbat in: "Cersetorul preferat"Concurs de difuzat la coltul blocului, cu un pahar de unica folosita in fata
In gara pe peron, sau chiar in fata la Mc` Donalds
Mai nou, nu se mai face flood, se spala voturi. O productie "Perlan Bonux"
Iata ca tocmai un concurs care putea fi realist, a devenit de categoria S.F. Mai trebuiesc facute pachetele cu brichete, ulei si umbrele
Dragnea ar fi incantat de aceste campanie"
Nu credeam ca Underland e bazar, in doua saptamani, cat mai e concursul, probabil vor vota si ursii care mai umbla prin oras
La modul cum se voteaza, nu m-ar mira sa castige Protection, macar el e prezent mai des decat alti operatori, chiar daca e robot.Pacat era o initiativa frumoasa ceva nou ! Ps : va pupa fata !
Utilizatori care au apreciat postarea lui zmhoty (total 3):
FantasmayellowLampa
Avatar utilizator
[Altfel]
Owner & DJ la Radio Underland
Mesaje: 1143
Membru din: 26 Iul 2019, 02:29
Localitate: Piatra-Neamt, RO
Aprecieri oferite: 55
Aprecieri primite: 71

Re: [Concurs] Voteaza operatorul preferat! (aniversare #underland 2 ani)

Mesaj de [Altfel] »

Am ras de m-am prapadit.
As fi preferat sa am si o solutie concreta din partea celor care stiu a organiza mai bine totul intotdeauna.
Poate pana la anul veniti cu o idee mai buna. Aaaa da, si cu premii, pachet complet.
Multumesc anticipat.
Utilizatori care au apreciat postarea lui [Altfel]:
Lampa
Cristi-
Mesaje: 183
Membru din: 30 Iul 2019, 19:49
Localitate: Sibiu
Aprecieri oferite: 0
Aprecieri primite: 0

Re: [Concurs] Voteaza operatorul preferat! (aniversare #underland 2 ani)

Mesaj de Cristi- »

Iulian scrie: 04 Aug 2021, 18:34 Sa i se taie capul lui Cristi, are influenta!🤣

Nici macar nu l-am votat!
HAHHAAHHAHAHAHAAH sa mi se taie, darã (: foarte amuzant ce scrie Zmhoty acolo ((((((((((((:
Punctu
Mesaje: 48
Membru din: 07 Sep 2020, 03:58
Localitate: Edmonton , Alberta
Aprecieri oferite: 21
Aprecieri primite: 21

Re: [Concurs] Voteaza operatorul preferat! (aniversare #underland 2 ani)

Mesaj de Punctu »

[Altfel] scrie: 04 Aug 2021, 10:58 Acum daca este sa trecem la subiect, observ ca unii isi doresc sa castige mai mult decat altii si este normal. Incalca regulile daca isi fac "campanie"? Nu. Ar putea face oricine asa ceva? Evident! Eu personal as face asta daca as vedea ca cineva isi convoaca prietenii ca sa ma depaseasca, pentru ca nici mie nu imi place sa pierd si as avea destui prieteni dispusi sa ma voteze, dar eu nu particip.
In alta ordine de idei, nu tin partea nimanui in acest concurs. Cred ca un pic de competitie nu strica niciodata.
Nu te supara Marius dar eu unul nu stau sa cersesc voturi de la prieteni sau cunoștințe, mai ales pentru un concurs de apreciere.
Nu sunt genul. Și nici nu voi fi vreodată. Cu astea spuse fiecare face cum îl duce bila.
Regulile nu spun ca nu ai voie sa cerșești voturi și atunci nu văd nimic in neregula cu ce face Cristi- .
Da, într-adevăr, rostul concursului s-a pierdut ca s-a plecat de la op/admin preferat și s-a ajuns la campania “da si mie un vot te rog” dar asta poate pentru ca regulile nu au fost de la început clare. Sau ma rog au fost incomplete.
Si ca sa închei scurt si la subiect eu zic ca nu are rost sa ne certam de la un nimic. Cel mai bine e sa încheiem concursul early sa-i dam premiul pe drept meritat lui Cristi si pe viitor dacă mai facem concursuri cu un scop anume poate clarificam regulile de la început fără sa mai fie discuții pe parcurs. Nu vreau sa crezi, ca te critic pentru faptul cum ai organizat concursul ci doar sa te fac sa înțelegi ca nu poți sa te aștepti la mai mult de la oameni atâta timp cât nu impui anumite reguli de la început.
Și cu asta mi-am spus si eu parerea. Ma bucur pentru Cristi si eu zic ca are metode bune de convingere :) pe viitor ii putem folosi skills-urile pentru o campanie de idei noi sau ceva de genu.
Utilizatori care au apreciat postarea lui Punctu (total 5):
Sighetyellow[Altfel]dreamquestLampa
Death smiles at us all . All that a man can do, is smile back.
Avatar utilizator
[Altfel]
Owner & DJ la Radio Underland
Mesaje: 1143
Membru din: 26 Iul 2019, 02:29
Localitate: Piatra-Neamt, RO
Aprecieri oferite: 55
Aprecieri primite: 71

Re: [Concurs] Voteaza operatorul preferat! (aniversare #underland 2 ani)

Mesaj de [Altfel] »

Sunt de acord cu ceea ce ai spus, Vlad, cu mentiunea ca nu am cum sa fac o regula clara pentru a nu cere voturi, a nu aduce in discutie concursul cu nimeni sau a limita felul cum o prietenie/apreciere se manifesta. Cu exceptia situatiei in care Cristi i-a platit pe toti (ceea ce sincer nu cred), oamenii sustin ca il apreciaza. Daca eu spun ca nu e asa, gresesc. Mie unul mi-ar fi lene sa imi fac cont si sa votez o "cunostinta", doar pentru ca ma roaga.
Anyway, concursul se va termina la data stabilita, deoarece nu putem muta data aniversarii.
Va multumesc tuturor pentru feedback inca odata.
Utilizatori care au apreciat postarea lui [Altfel]:
Sighet
dreamquest
Mesaje: 245
Membru din: 01 Ian 2020, 17:09
Aprecieri oferite: 5
Aprecieri primite: 62

Re: [Concurs] Voteaza operatorul preferat! (aniversare #underland 2 ani)

Mesaj de dreamquest »

Punctu scrie: 05 Aug 2021, 07:21 Da, într-adevăr, rostul concursului s-a pierdut ca s-a plecat de la op/admin preferat și s-a ajuns la campania “da si mie un vot te rog”
... si cu asta s'a spus totul ... :whistle:
Utilizatori care au apreciat postarea lui dreamquest (total 4):
FantasmaSighetzmhotyyellow
Avatar utilizator
Fantasma
Operator Onorific
Mesaje: 79
Membru din: 08 Oct 2019, 14:05
Localitate: Norrköping , Sweden
Aprecieri oferite: 10
Aprecieri primite: 4

Re: [Concurs] Voteaza operatorul preferat! (aniversare #underland 2 ani)

Mesaj de Fantasma »

" Vrem sa aflam, care este, in opinia voastra, cel mai bun membru al echipei (operator sau admin), bazandu-va pe experienta pe care ati avut-o cu fiecare dintre ei (in calitate de coleg sau de vizitator). Puteti lua in calcul felul cum v-a ajutat in anumite situatii, amabilitatea, limbajul, siguranta pe care v-o ofera prezenta sa pe canal, profesionalismul cu care ia decizii sau simpatia personala. "

Nu vreau så julesc prea tare, dar am remarcat cu stupoare 2 explicatii total direfite. Una în care se specificå motivarea votului si alta care e pe întzelesul tuturora în care se mentzioneazå faptul cå orice metodå de a câstiga concursul este valabilå ( " Incalca regulile daca isi fac "campanie"? Nu! " ) . La Mine acaså opinia sincerå vs " pilele " nu e acelasi lucru.
As mai vrea så mentzionez cå nu mai tråim în era Maradona, atunci când golurile se dådeau cu mâna, fiind binentzeles validate ;)

Cu sigurantzå pe viitor, la urmåtoarele concursuri ideile or så fie mult mai multe în asa fel încat regulamentul concursului så fie mult mai lucid. Dar så accentuåm rencompensa concursului cu " premii " în momentul în care încercåm så dåm un råspuns explicativ, nu face decat så ne limiteze pe noi ceilalti care nu contribuie la " premii ". Dacå ar fi så întoarcem explicatia datå, ar suna cam asa: atunci când contribui la " premii " tzi se va lua si ideea în calcul ( " Poate pana la anul veniti cu o idee mai buna. Aaaa da, si cu premii " )

Dar låsand astea doparte, asa cum o mentzionat si Punctu`l mai în sus, Mielu îsi meritå pe drept PREMIUL si onoarea de a fi câstigåtorul concursului!

Cu astea zice, vå doresc o zi cât mai minunatå, tuturora!

Peace & Love
Utilizatori care au apreciat postarea lui Fantasma (total 3):
zmhotyyellowLampa
Încuiat

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator