Accese de voice pentru DJs

Consultari diverse in cadrul echipei Radio Underland
Avatar utilizator
[Altfel]
Owner
Mesaje: 1138
Membru din: 26 Iul 2019, 02:29
Localitate: Piatra Neamt, RO
Aprecieri oferite: 55
Aprecieri primite: 70

Accese de voice pentru DJs

Mesaj de [Altfel] »

De comun acord cu Lampa, am hotarat ca DJii alesi pentru a fi propusi ca operatori pe #underland, dar care refuza din motive personale acest statut, sa beneficieze de acces 25 cu autovoice la X pe perioada nedeterminata (pana cand pun castile in cui :D ). Exista doua motve principale pentru aceasta decizie:
1. Ca o recompensa pentru munca depusa.
2. Pentru ca in timpul emisiilor sa fie vizibili mai usor in lista, iar userii sa poata interactiona cu ei mai simplu.
Enjoy!
:music-rockout: :music-listening: :music-rockout:
dreamquest
Mesaje: 245
Membru din: 01 Ian 2020, 17:09
Aprecieri oferite: 5
Aprecieri primite: 62

Re: Accese de voice pentru DJs

Mesaj de dreamquest »

Si eu ...de comun acord cu Lampa si [Altfel] am hotarat ca + sau @ sa fie suspendate pentru Dj's pana la noi ordine :D ...
Avatar utilizator
[Altfel]
Owner
Mesaje: 1138
Membru din: 26 Iul 2019, 02:29
Localitate: Piatra Neamt, RO
Aprecieri oferite: 55
Aprecieri primite: 70

Re: Accese de voice pentru DJs

Mesaj de [Altfel] »

dreamquest scrie: 02 Feb 2020, 22:15 Si eu ...de comun acord cu Lampa si [Altfel] am hotarat ca + sau @ sa fie suspendate pentru Dj's pana la noi ordine :D ...
Nu stiu despre ce vorbesti. Ideea este ca in cazul tau nimic nu se schimba, decat in bine, daca vrei :)
dreamquest
Mesaje: 245
Membru din: 01 Ian 2020, 17:09
Aprecieri oferite: 5
Aprecieri primite: 62

Re: Accese de voice pentru DJs

Mesaj de dreamquest »

Eu glumeam ...ideea mea era ca, in afara de mine nu este decat Dragoescu ...si noi suntem "acoperiti" :) ...in ceea ce priveste sa am mai mult decat acum ...nu, multumesc ...sunt bine asa. Totutsi, i'm glad ca munca imi este apreciata :dance:
Avatar utilizator
[Altfel]
Owner
Mesaje: 1138
Membru din: 26 Iul 2019, 02:29
Localitate: Piatra Neamt, RO
Aprecieri oferite: 55
Aprecieri primite: 70

Re: Accese de voice pentru DJs

Mesaj de [Altfel] »

Mai este si julien si speram in curand sa mai apara si altii. Regula se aplica tocmai celor in situatia ta, daca vor mai fi. Keep up the good work!
Avatar utilizator
Anotherway
Mesaje: 108
Membru din: 17 Noi 2019, 16:42
Aprecieri oferite: 6
Aprecieri primite: 25

Re: Accese de voice pentru DJs

Mesaj de Anotherway »

Eu nu stiu care e motivul pentru care Chard nu vrea acces. Ma gandeam la momentele in care nu e vreun op disponibil sa schimbe topicul...cu accesul de 25 Chard nu o poate face. Ce facem in cazul asta?

Chard, multumim pentru ca ne inCANTI.
:violin:
People say a lot, so I watch what they do.
dreamquest
Mesaje: 245
Membru din: 01 Ian 2020, 17:09
Aprecieri oferite: 5
Aprecieri primite: 62

Re: Accese de voice pentru DJs

Mesaj de dreamquest »

Nu exista motiv, eu de regula, nu vreau acces, nu e nevoie de asa ceva, nu am eu treaba cu @ ...in ceea ce priveste topicul cand intru in emisie, ar putea fi interesant ca in momentul in care dau "play" sa se schimbe automat, la fel si la "stop" ...daca se va putea face asta in viitor, cu atat mai bine ...intre timp, atunci cand este cineva disponibil si se poate schimba topic cand emit, multumesc anticipat, cand nu, nu e nicio problema.
Avatar utilizator
[Altfel]
Owner
Mesaje: 1138
Membru din: 26 Iul 2019, 02:29
Localitate: Piatra Neamt, RO
Aprecieri oferite: 55
Aprecieri primite: 70

Re: Accese de voice pentru DJs

Mesaj de [Altfel] »

Ma voi gandi la o solutie pentru asta.
dreamquest
Mesaje: 245
Membru din: 01 Ian 2020, 17:09
Aprecieri oferite: 5
Aprecieri primite: 62

Re: Accese de voice pentru DJs

Mesaj de dreamquest »

Multumim frumos [Altfel] :dance:
Avatar utilizator
Enki
Operator Onorific
Mesaje: 77
Membru din: 24 Oct 2019, 15:24
Localitate: Milan, IT
Aprecieri oferite: 6
Aprecieri primite: 0

Re: Accese de voice pentru DJs

Mesaj de Enki »

Nu cred ca e foarte simplu sa facem un bot sa schimbe topicul automat cand intra un dj in emisie.
Deocamdata propun ca Dj-ii aiba access la Bot, chiar daca nu vor la X, asta ar rezolva mai multe probleme ( pot sa schimbe topic, pot sa isi dea voice cand intra, pot sa dea ban daca cineva deranjeaza si nu este nici un op on).
"My father, the king of heaven and earth, made me famous in heaven and earth. I am the wisdom and understanding of all the foreign lands."
Scrie răspuns

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori