Radio Underland Orar Emisii Live si Program AutoDj

Consultari diverse in cadrul echipei Radio Underland
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Elizabeth
Mesaje: 191
Membru din: 10 Oct 2019, 12:47
Localitate: Dubai, UAE
Aprecieri oferite: 0
Aprecieri primite: 0

Radio Underland Orar Emisii Live si Program AutoDj

Mesaj de Elizabeth »

Cand am deschis linkul si am vazut acele casute colorate am crezut ca am gresit si am nimerit intr-un candy shop ceva! E asa de frumos incat e o intreaga poveste!

O idee excelenta venita de la Viper si un efort deosebit al lui Altfel, ca intotdeauna, pentru a ne aduce un asa format. Se poate urmari acum foarte usor ce se intampla la Radio Underland acum iar DJ isi pot programa mai usor emisiile live!

Multumim mult Si pentru asta!
ム ا يوففპو وოꀋ فطط كجꈛجℴ ف∞طჰج
Avatar utilizator
[Altfel]
Owner
Mesaje: 1138
Membru din: 26 Iul 2019, 02:29
Localitate: Piatra Neamt, RO
Aprecieri oferite: 55
Aprecieri primite: 70

Re: Radio Underland Orar Emisii Live si Program AutoDj

Mesaj de [Altfel] »

Am placerea sa va anunt ca incepand inca de ieri am schimbat formatul orarului de BACKUP/AutoDJ. Tin pe aceasta cale sa ii multumesc lui Chard atat pentru ideile bune pe care le are, cat mai ales pentru energia cu care le implementeaza. Schimbarile majore sunt:
- o structura noua, mai complexa.
- mai multe genuri muzicale
- emisii preinregistrate ce vor rula atat in premiera cat si in reluare
- muzica va fi schimbate mai des, astfel incat sa nu se repete la intervale scurte de timp.
- diverse schimbari de ordin tehnic in cadrul platformei AzuraCast
Cu aceasta ocazie, vom implementa in curand un nou tcl la eggdrop, ce va va informa cu privire la anumite intervale orare in care se intampla lucruri interesante la radio.
Momentan, fiind o perioada de teste, am sa va rog sa aveti rabdare pana cand totul va fi pus la punct (foarte curand).
La finalul acestei perioade voi reveni cu toate detaliile necesare.
dreamquest
Mesaje: 245
Membru din: 01 Ian 2020, 17:09
Aprecieri oferite: 5
Aprecieri primite: 62

Radio Underland Orar Emisii Live si Program AutoDj

Mesaj de dreamquest »

Odata cu implementarea noului format al radioului cat si al orarului, mixurile mele vor fi preinregistrate. Nu mai am posibilitatea sa pot fi mereu live la orele/zilele stabilite prin orar dar totusi continui sa fac ce imi place, insa sub o alta forma, in plus, majoritatea mixurilor vor putea fi ascultate si in reluare, la alte ore, in alte zile, in acest fel, lasand posibilitatea si celor care nu pot asculta intr'un moment sa o poata face altadata, pana saptamana urmatoare. Playlistul/Orarul mixurilor va fi in continuare postat in sectiunea mea ca si in trecut.

Invitatia este valabila si pentru ceilalti colegi, daca vor sa apeleze la aceasta solutie in cazul in care au timp doar intr'un anumit moment.

Noul format al emisiilor, respectiv genurilor muzicale a fost gandit tinand cont si de ideile ascultatorilor interesati si care au venit cu unele idei de'a lungul timpului:

- request songs intr'un anumit moment;
- genurile de muzica (au fost implementate si de Marius in vechiul format al orarului, prin supunerea la vot intr'un anumit moment pentru a afla din partea ascultatorilor ce genuri de muzica prefera mai mult)
- difuzarea unui mix sau a unei emisii si intr'un alt moment al zilei dar si cum am considerat eu ca ar putea fi structurate in asa fel incat sa fie un program cat mai variat.
Ultima oară modificat 24 Ian 2021, 21:15 de către dreamquest, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Anotherway
Mesaje: 108
Membru din: 17 Noi 2019, 16:42
Aprecieri oferite: 6
Aprecieri primite: 25

Re: Radio Underland Orar Emisii Live si Program AutoDj

Mesaj de Anotherway »

Multumim pentru timpul investit si idei.
:dance:
People say a lot, so I watch what they do.
dreamquest
Mesaje: 245
Membru din: 01 Ian 2020, 17:09
Aprecieri oferite: 5
Aprecieri primite: 62

Re: Radio Underland Orar Emisii Live si Program AutoDj

Mesaj de dreamquest »

Anotherway scrie: 24 Ian 2021, 00:30 Multumim pentru timpul investit si idei.
:dance:
Cu placere
Avatar utilizator
[Altfel]
Owner
Mesaje: 1138
Membru din: 26 Iul 2019, 02:29
Localitate: Piatra Neamt, RO
Aprecieri oferite: 55
Aprecieri primite: 70

Re: Radio Underland Orar Emisii Live si Program AutoDj

Mesaj de [Altfel] »

Momentan, forma orarului de backup/autodj este urmatoarea:
(pe masura ce se vor mai schimba lucrurile, acesta va fi actualizat atat aici cat si la accesarea link-ului de pe pagina principala a forumului)
Fişiere ataşate
orar_20210125.jpg
orar_20210125.jpg (186.47 KiB) Vizualizat de 6871 ori
Scrie răspuns

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori