Forum updates

Consultari publice diverse referitoare la canalul #underland
Avatar utilizator
Elizabeth
Mesaje: 191
Membru din: 10 Oct 2019, 12:47
Localitate: Dubai, UAE
Aprecieri oferite: 0
Aprecieri primite: 0

Re: Forum updates

Mesaj de Elizabeth »

Curat multumim pentru efortul depus!
ム ا يوففპو وოꀋ فطط كجꈛجℴ ف∞طჰج
Avatar utilizator
[Altfel]
Owner
Mesaje: 1138
Membru din: 26 Iul 2019, 02:29
Localitate: Piatra Neamt, RO
Aprecieri oferite: 55
Aprecieri primite: 70

Re: Forum updates

Mesaj de [Altfel] »

De astazi, puteti sa introduceti in cadrul postarilor si tabele. Enjoy! :geek:
Imagine
Avatar utilizator
[Altfel]
Owner
Mesaje: 1138
Membru din: 26 Iul 2019, 02:29
Localitate: Piatra Neamt, RO
Aprecieri oferite: 55
Aprecieri primite: 70

Re: Forum updates

Mesaj de [Altfel] »

Salutare, prieteni!
Dupa cum ati observat, in ultima saptamana au avut loc cateva schimbari referitoare la forum. Imi cer scuze pe aceasta cale celor ce au vrut sa foloseasca forumul atunci cand nu a functionat, insa ma bucur ca in final am reusit sa rezolv anumite probleme de ordin tehnic, dar si estetic.
Asadar, pe scurt:
- am actualizat platforma phpBB la ultima versiune (3.3.3)
- de comun acord cu Lampa, am decis ca ar fi mai bine sa schimbam totul in limba romana, deoarece suntem cu totii romani si poate pe unii ii ajuta sa se orienteze mai usor prin optiuni.
- am schimbat tema implicita cu cea care se vede acum, mult mai prietenoasa, zic eu.
- datorita migrarii la versiunea noua, am eliminat un modul incompatibil (este vorba de cel care permitea crearea de tabele), pe care nimeni nu l-a folosit oricum niciodata.
- am inlocuit modulul de like-uri pentru postari cu unul mult mai complex, optiune ce o veti gasi, daca sunteti utilizatori inregistrati, in cadrul postarilor, in partea din dreapta, sus --> images/psx/ps56.jpg
Nu in ultimul rand, am prelungit data expritarii pachetului de gazduire web ce tine forumul (care era progrmat sa exprita in 03.08.2021) pana pe 21.04.2022, diferenta de bani fiind acoperita din fonduri proprii, nu din donatii.
Daca in urma acestui update, intampinati orice fel de probleme, nu ezitati sa imi scrieti aici sau pe irc.
:text-feedback:
Utilizatori care au apreciat postarea lui [Altfel] (total 6):
SighetAnotherwayPunctuintrusPreciousyellow
Avatar utilizator
[Altfel]
Owner
Mesaje: 1138
Membru din: 26 Iul 2019, 02:29
Localitate: Piatra Neamt, RO
Aprecieri oferite: 55
Aprecieri primite: 70

Re: Forum updates

Mesaj de [Altfel] »

In urma finalizarii concursului aniversar, procedura de inregistrare pe forum a revenit la normal, nemaifiind nevoie de confirmarea manuala a conturilor de catre mine. Ca si pana acum, fiecare nou utilizator isi poate confirma contul singur, apasand pe linkul de confirmare primit pe email.
Va incurajez sa va inregistrati in continuare, pentru ca vom mai avea si alte surprize pe viitor, ce vor necesita autentificare.
Utilizatori care au apreciat postarea lui [Altfel]:
Punctu
Scrie răspuns

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori