Probleme tehnice/sugestii forum, galerie foto, stats, radio, eggdrop

Consultari publice diverse referitoare la canalul #underland
Avatar utilizator
[Altfel]
Owner
Mesaje: 1138
Membru din: 26 Iul 2019, 02:29
Localitate: Piatra Neamt, RO
Aprecieri oferite: 55
Aprecieri primite: 70

Re: Probleme tehnice/sugestii forum, galerie foto, stats, radio, eggdrop

Mesaj de [Altfel] »

Enki scrie: 05 Ian 2020, 17:11 Salut !

Cred ca avem nevoie de un tcl la bot cu .song pentru radio, sa putem atrage atentia cu muzica buna pe care o avem :whistle:
Sincer eu nu prea ma pricep la asa ceva, insa daca are cineva un astfel de tcl sau cunostinte cum sa-l creeze, eu ii pun la dispozitie tot ce e necesar.
Avatar utilizator
[Altfel]
Owner
Mesaje: 1138
Membru din: 26 Iul 2019, 02:29
Localitate: Piatra Neamt, RO
Aprecieri oferite: 55
Aprecieri primite: 70

Re: Probleme tehnice/sugestii forum, galerie foto, stats, radio, eggdrop

Mesaj de [Altfel] »

Deoarece in ultima perioada am tot avut probleme cu tcl-ul care anunta titlurile de pe youtube, atunci cand se afiseaza linkuri, am decis sa achizitionam un script php care ne va scuti pe viitor de orice problema de genul asta.
Mai pe scurt, problemele interveneau atunci cand domeniul de pe care se faceau cereri catre youtube devenea invalid. Acest lucru se putea intampla din diverse motive, cum ar fi: domeniu offline, timp de raspuns mare intre domeniu si youtube, ban aplicat de youtube pe domeniul respectiv (deoarece in versiunile precedente exista un singur domeniu care facea request-uri pentru toti eggdropii care foloseau acest tcl) etc.
Avand sursa acestui script, o putem hosta pe domeniul "underland.team", iar PROTECTION va face request doar de aici. Asta inseamna timp mai rapid de raspuns si muuuult mai putine requesturi din partea scriptului (sanse mult mai mici sa fie banat).
Multumim inca odata lui BLaCkShaDoW pentru ajutor!
Avatar utilizator
[Altfel]
Owner
Mesaje: 1138
Membru din: 26 Iul 2019, 02:29
Localitate: Piatra Neamt, RO
Aprecieri oferite: 55
Aprecieri primite: 70

Re: Probleme tehnice/sugestii forum, galerie foto, stats, radio, eggdrop

Mesaj de [Altfel] »

Avand in vedere o serie de probleme tehnice ale scriptului galeriei foto, am decis sa il schimbam.
Astfel, am migrat datele cu succes pe scriptul de baza care functioneaza si in ziua de astazi, creat in urma cu mai bine de 20 de ani.
De asemenea, odata cu aceasta schimbare a interfetei si procesul de inregistrare a utilizatorilor noi a devenit mai simplu.
Utilizatori care au apreciat postarea lui [Altfel] (total 2):
SighetAlexy
Cristi-
Mesaje: 183
Membru din: 30 Iul 2019, 19:49
Localitate: Sibiu
Aprecieri oferite: 0
Aprecieri primite: 0

Re: Probleme tehnice/sugestii forum, galerie foto, stats, radio, eggdrop

Mesaj de Cristi- »

de obicei, in urma unui 'update' sau a unui 'upgrade' la un program, acel program devine mai rau si mai greu de utilizat decat inainte... asa si la telefoane, si peste tot. vorba aia, old school is the best (:
Scrie răspuns

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator